Regenerace vlasů

Studio Fit Medica Vám pomůže i v případě, že Vám padají či vypadaly vlasy

Pro léčbu vypadávání vlasů jsme vytvořili speciální kombinované ošetření biostimulačním laserem, elektrostimulací, lokální farmakoterapií a speciální masáží.

Nedokrevnost = vypadávání vlasů

Příčinou vypadávání vlasů je nedokrevnost folikul, kvůli které se vlasové buňky zmenšují a produkují tenké vlasy bez pigmentu a se vzrůstem maximálně do tří milimetrů.

Tyto „chloupky“ jsou vidět z bezprostřední blízkosti a často jen proti světlu.

Po letech vypadávají kvůli nedokrevnosti i tyto malé chloupky a folikuly zarůstají do kůže. Toto se však děje až na sklonku života. Do té doby je možné nedokrvené buňky zachránit a opět je přimět k produkci silných a dlouhých vlasů.

O metodě

V nedávné době americká agentura FDA (obdoba českého Státního ústavu pro kontrolu léčiv) schválila laserová zařízení k léčbě padání vlasů. V medicíně i kosmetické péči jsou lasery již poměrně rozšířeny, k léčbě padání vlasů se prosazují ale až v poslední době. Jedná se o tzv. low-level-laser terapii (LLLT), tedy biostimulačně působící lasery o nízkém výkonu. Cíleně stimulují růst vlasových folikulů.
V rámci elektrostimulace koncovka elektrickým proudem aktivuje svalovinu napojenou na vlasy (viz. obrázek výše) a tak rovněž přispívá k jejich oživení a zároveň zesílení.
Farmakoterapie spočívá ve vyčištění ošetřované oblasti od kožního mazu a jiných nečistot a následné aplikaci minoxidilu na pokožku. Tato látka rovněž působí pozitivně na prokrvení vlasů.
Na konci každé kúry provádíme speciální prokrvovací masáž s cílem uvolnit kalcifikované podkoží. To má za následek vytvoření vhodnějšího prostředí pro růst cévních řečišť, které vlasy zásobují živinami.

Ošetření

Vytvořili jsme 6 týdnů trvající program, který výrazně zlepší stav a vzhled vlasového porostu. Ošetření jsou prováděna 2 x týdně, jedno ošetření trvá 50 min.

Padání vlasů a jejich řídnutí je stav, který postihuje velké množství lidí, a s věkem se problém prohlubuje. Pokud máte tento problém, nečekejte na jeho rozvinutí a začněte jej řešit ihned! Po úplné ztrátě vlasů již léčba nemusí být účinná. Napište nám na email info@fitmedica.cz nebo zavolejte na tel. +420 606 517 150 pro objednání termínu.